Technologia wykonania brzeszczotów.

Brzeszczoty maszynowe, piły tasmowe jak i piły otworowe wykonane są w technologii bimetalicznej (stal sprężynowa połączona wiązką elektronową ze stalą szybkotnącą) Brzeszczot SANDFLEX – najlepszy wybór jesli chodzi o bezpieczeństwo i szybkosć pracy Cechy użytkowe brzeszczotów SANDFLEX – odpornosć na zużycie, niełamliwosć, duża wydajnosć

 

BIMETALICZNE PIŁY OTWOROWE

Wykonane z tasmy bimetalicznej SANDFLEX. Wyposażone w nowy typ uzębienia. Poprzez zmianę odległosci pomiędzy zębami (nierównomierna podziałka) uzyskujemy obniżenie wibracji narzędzia, a co za tym idzie lepszą powierzchnię cięcia i dłuższą żywotnosć narzędzia. Piły otworowe nadają się do cięcia szerokiej gamy materiałów – od drewna poprzez żeliwo do stali nierdzewnej. Występują w rozmiarach od 14 mm do 210 mm. Głębokosć wiercenia – 38mm. Nowoscią jest seria pił otworowych z zębami z węglików spiekanych stosowana do wiercenia w takich materiałach jak twardy plastik, cegła, gazobeton, płytki i inne materiały nieżelazne.

BRZESZCZOTY DO PIŁ BAGNETOWYCH

Asortyment pił bagnetowych przeznaczony jest do cięcia prostego, łukowego i konturowego różnych materiałów. Ostrza niełamliwe, bardzo bezpieczne i wydajne. Dwa rodzaje mocowań: typu BOSCH oraz REMS.

 

BRZESZCZOTY MASZYNOWE

Brzeszczoty maszynowe SANDVIK to bardzo elastyczne praktycznie niełamliwe brzeszczoty bimetaliczne. Ich odpornsć na wyginanie sprawia, że mogą być używane na sfatygowanych maszynach lub obsługiwane przez niewprawnego operatora. Zakres ciętych materiałów – od aluminium, stale węglowe po stal nierdzewną. Standardowo brzeszczoty SANDVIK posiadają 4, 6, 8, 10 lub 14 zębów na cal. Występują w kilku długosciach (od 300 do 750 mm). Nowoscią jest model brzeszczotu o zębach z pozytywnym kątem natarcia, który sprawia, że narzędzie jest bardziej agresywne. Testy wykazały, że efektywnosć narzędzia wzrosła o 59% dla stali obrabianych cieplnie, 25% dla stali nierdzewnej i 17% dla zwykłej stali węglowej.

 

PIŁY TAŚMOWE

Firma SANDVIK produkuje kilka rodzajów pił tasmowych stosowanych do cięcia metalu począwszy od metali nieżelaznych po stal nierdzewną oraz super stopy. Wszystkie brzeszczoty wykonane są w technologii bimetalicznej; niektóre modele posiadają dodatkowo nakładki z węglika spiekanego. Piły tasmowe dostarczane są w pętlach po 15, 30, 50 metrów lub w postaci pętli zgrzanych pod dany wymiar maszyny.