Klucze dynamometryczne BAHCO

Często zdarza Ci się, że pracując z prostymi połączeniami śrubowymi zarówno w warsztacie, jak i w domu dokręcasz śruby, opierając się jedynie na swoim doświadczeniu i wyczuciu? Chcesz dysponować narzędziem, za pomocą którego będziesz w stanie dokręcić każdy rodzaj śrub z określoną siłą?

W takim przypadku warto zdecydować się na klucz dynamometryczny. Klucze dynamometryczne wykorzystywane są w pracach, w których najważniejsza jest precyzja i staranne dokręcanie śrub czy nakrętek z określoną siłą. Klucz dynamometryczny pozwala dokładnie wybrać i dostosować moment, dzięki czemu połączenie jest przykręcane zgodnie ze specyfikacją producenta. Ich rolą jest zapobieganie uszkodzeniom śrub, poprzez ich przekręcenie – dzięki kluczom cały proces odbywa się dokładnie i precyzyjnie.

 

Klucz dynamometryczny posiada sprężynę, która podczas dostosowywania siły wkręcania napina się w odpowiedni sposób – to właśnie ona umożliwia użytkowanie klucza w określonych warunkach. Ważnym elementem budowy produktu jest również specjalna zapadka, która „blokuje” klucz w momencie, gdy ustalona przez nas siła dokręcenia elementu zostanie osiągnięta.

Jest on polecany szczególnie tam, gdzie śruby łączą ze sobą części aluminiowe lub aluminiowe i stalowe, a przy których niezbędna jest wysoka precyzja (np. głowica silnika). Najczęściej zastosowanie znajduje w motoryzacji, ale przydaje się także w budownictwie, przemyśle, w halach produkcyjnych, a także różnego rodzaju warsztatach i serwisach.

 

Klucz dynamometryczny jest narzędziem szeroko wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Z uwagi na to powstało kilka typów kluczy. Do najpopularniejszych należą:

- elektroniczne (bardzo nowoczesna alternatywa dla standardowych, mechanicznych kluczy dynamometrycznych., kontrolowanie momentu poprzez dotyk – FEELBACK)

- mechaniczne (tzw. klikowy, ze skalą w postaci „okienka” ułatwiająca odczyt i wybieranie nastawu).

- zegarowo-kontrolne (z dwoma skalami, zegar dający wysoką precyzję odczytu i nastawu, unikalny mechanizm sprężynowy dający wysoką dokładność i wiarygodność narzędzia w całym zakresie pracy)

 

W naszej ofercie znajdą Państwo klucze dynamometryczne o różnych rozmiarach, klucze o wymiennych końcówkach, o stałym momencie maksymalnym dokręcania, płaskie – do klimatyzacji, zegarowe – wskazówkowe oraz kompleksowo wyposażone zestawy kluczy i nasadek. Posiadamy profesjonalne klucze dynamometryczne od znanej i cenionej marki Bahco.

Jest to obecnie wiodąca marka narzędzi ręcznych, jedna z największych i najbardziej znanych europejskich marek narzędzi profesjonalnych. Firma została założona w Szwecji w 1886 roku i do dziś jest symbolem jakości, skupiając się głównie na innowacji, wydajności i ergonomii. Ich produkty są solidnie wykonane i zaprojektowane, z pewnością posłużą wszystkim użytkownikom przez długi czas i sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów. To narzędzia stworzone przez specjalistów w swoich dziedzinach, za którymi stoją lata doświadczeń i praktyk.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą zamieszczoną na stronie internetowej. Katalog produktów