Obróbka skrawaniem

Titex Plus jest marką narzędzi skrawających produkowanych w zakładach „Gunther&Co”. Firma powstała około 120 lat temu. Aktualna siedziba znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Firma zatrudnia około 700 osób. Narzędzia ze znakiem handlowym TITEX można znaleźć we wszystkich uprzemysłowionych krajach świata. Niezależnie od tego, czy prowadzicie proste lub złożone zadania obróbcze przekonają się Państwo, że TITEX PLUS posiada w ofercie narzędzia standardowe lub przygotowywane na specjalne zamówienie, które okażą się idealne do Państwa potrzeb.

Zalety:

 • Szeroka gama produktów: – Najbardziej sprawdzone, światowej jakości narzędzia do wiercenia, frezowania i gwintowania w wykonaniu HSS-Co lub z węglika spiekanego (16.000 pozycji w katalogu)
 • Szybkie dostawy: – Zapasy magazynowe oraz szybka spedycja gwarantują realizację zamówień w ciągu 2-3 dni
 • ISO 9001: – Proces produkcyjny narzędzi TITEX PLUS spełnia wymogi normy ISO
  9001 poczynając od jakości surowców po gotowe produkty
 • Usługa ponownego szlifowania i pokrywania narzędzi: – narzędzia z węglika spiekanego i HSS mogą zostać ponownie poddane w/w procesom i przywrócone do ich pierwotnego stanu. Otrzymujemy jakby „nowe” narzędzia.
 •  

  FREZY / ROZWIERTAKI

  Wysokiej jakości frezy i rozwiertaki ze stali szybkotnących i węglików. Możliwość zamówienia narzędzi specjalnych, do pracy w materiałach o twardości do 65 HRc.

  GEOMETRIE

  Nowoczesne geometrie i kształty pozwalają na wydatne obniżenie kosztów. Nasze rozwiązania takie jak UFL, czy Maximiza SX pozwalają na wiercenie głębokich otworów z węższą tolerancją i mniejszym biciem osiowym. Wiertła z kanałami umożliwiają wewnętrzne podawanie chłodziwa poprawiające warunki pracy narzędzia.

  GWINTOWNIKI / NARZYNKI

  Szeroki asortyment gwintowników gwarantuje wykonanie najtrudniejszych operacji w różnych materiałach stawiających przed narzędziami najtrudniejsze wymagania.

   

  MATERIAŁY

  Pełne spektrum materiałów począwszy od stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu poprzez stal wykonaną w technologii proszków, jak również kilka gatunków węglików pozwalających osiągnąć wysoką wydajność narzędzi.

  POKRYCIE

  Pokrycia typu TiN lub TiCN są już ogólnie znanymi rozwiązaniami. Dołączają do nich super wydajne i wielowarstwowe TiNAl, TiNAl Futura czy TiNAl Extreme umożliwiające pracę z wysokimi prędkościami również bez chłodzenia.

  Tabela prezentuje procentowy udział poszczególnych kosztów składających się na całkowity koszt produkcji oraz oszczędności jakie można poczynić stosując narzędzia TITEX PLUS.

  WIERTŁA

  Pełen zakres średnic od 0,05 mm do 100 mm, jak również wiertła wielostopniowe, posiadają wysoko efektywną geometrię ostrzy. Wykonane są z doskonałej jakości materiałów i pokryć. Oferowane są także wykonania specjalne według rysunku i specyfikacji klienta.

  Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu