Wacker Neuson jest światowym liderem w produkcji ubijaków o niskiej wartości emisji spalin.

Ubijak Wacker to przede wszystkim niezwykle trwała i smukła konstrukcja zapewniająca większy komfort podczas zagęszczania wykopów. Na uwagę zasługuje praca w dowolnym nachyleniu co w wypadku napędu czterosuwowego jest rzadkością.

Ubijak Wacker posiada też unikalny wielostopniowy filtr powietrza w sposób efektywny czyszczący zasysane powietrze. Spoglądając na silnik, ubijak wyposażony jest w krzemowo-niklową powłokę powierzchni ruchomych cylindra co powoduje mniejsze tarcie podczas pracy a w efekcie dłuższe użytkowanie ubijaka. Silnik ubijaka WM80 został wyposażony w katalizator spalin tak dobrze znany od lat w branży samochodowej.

Firma Wacker Neuson posiada również ubijaki z napędem diesla do prac związanych z zagęszczaniem gruntów spoistych, mieszanych oraz gruboziarnistych. Charakteryzują się one odpornym na korozję zbiornikiem paliwa z wbudowanym filtrem czyszczącym.

Tak jak w przypadku innych maszyn budowlanych Wacker producent zapewnia szereg akcesoriów do ubijaków między innymi stopy z żeliwa sferoidalnego oraz ich przedłużenia.

 

Maszyny budowlane Wacker to również nowoczesny walec.

Rozróżniamy walce przeznaczone do zagęszczania asfaltu na powierzchniach o średniej wielkości umożliwiające dokładną pracę przy krawężnikach. Średniej wielkości walec Wacker o szarości bębnów do 65 cm to typowy przedstawiciel klasy z typu maszyn prowadzonych. Walec prowadzony jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie brak miejsca dla tradycyjnego walca.

Jeżeli zakres prac dotyczy większych powierzchni korzystamy z modelu RD 16 i RD 27 o szerokości bębnów do 120 cm.

Walec Wacker RD 16 o ciężarze do 1,5 tony posiada ukośne krawędzie bębnów, które zapobiegają tworzeniu śladów w asfalcie. Każdy z walców jest wyposażony w serwosterowanie jedną dźwignią oraz posiada wbudowany przełącznik wibracji.

Producent wprowadził dla swoich największych walcy opcjonalną możliwość włączenia wibracji na bębnie z przodu lub obydwu jednocześnie.

 

Niemiecki producent proponuje również zacieraczki do krawędzi i miejsc trudno dostępnych.

W zależności od wykonywanej pracy używamy maszyn do średnich powierzchni od 50m2, jak i zacieraczki dla wielkości powyżej 400m2. Zacieraczka Wacker wyposażona jest w silniki elektryczne, jak i benzynowe. Do pomieszczeń zamkniętych popularnym rozwiązaniem jest silnik elektryczny ze względu na cichą pracę oraz brak emisji spalin. Na zewnątrz stosujemy silniki benzynowe.

Producent wyposażył zacieraczki w szereg udogodnień technicznych. W przypadku zacieraczki jest to system pro-shift, który umożliwia dogodną i płynną zmianę ustawienia łopatek wygładzających.

Każda zacieraczka jest idealnie wyważona co pozwala na łatwe prowadzenie maszyny bez większego nakładu siły dla różnych prędkości obrotowych stosując łopatki wygładzające lub dysk zacierający. Do wszystkich produkowanych zacieraczek proponujemy również oryginalne akcesoria. Obejmują one jednakowo łopatki do wygładzania wstępnego, łopatki zacierające typu kombi, łopatki polerujące, a także dyski zacierające.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową

wacker.machonko.poznan.pl